Сайт Бучацького коледжу Пдату - Сучасна література - Форум
Вітаю Вас ГістьСереда, 07.12.2016, 21:13

Пошук
Статистика
Статистика Yandex

Яндекс.Метрика

Сучасна література - Форум

[ Нові повідомлення · Учасники · Правила форуму · Пошук · RSS ]
Сторінка 1 з 11
Форум » Мистецтво, культура » Книги » Сучасна література
Сучасна література
kendyДата: П`ятниця, 09.01.2009, 17:37 | Повідомлення # 1
Група: Видалені

Думка намбєр 1: "Українська сучасна література лише розвивається". Ви очікували, що за 16 років у країні з'являться мільйони високоякісних книжок, все і одразу??? Даремно. Хоча зараз вже є багато класних авторів, але багато хто з них вчиться та експерементує. І не завжди результатами таких експерементів бувають бестселери. А що є високоякісною продукцією, а що ні - покаже час та ринок. Продукція без попиту довго не затримується.
Хоча українська література лише розвивається, але вже зараз є еліта літератури: Андрухович, Прохасько, Дереш, Жадан та інші.

Думка намбєр 2: "Українці (україномовні) читають багато". Це твердження (хоча може бути хибним) з'явилося на грунті власного кола знайомих. З моїх україномовних друзів та знайомих десь 85% читають, читають україномовну літературу, читають багато.

ПМ: Пропоную кожному навести декілька книжок сучасних авторів, що найбільше сподобалися та запам'яталися. Тоді людина, що шукає щось почитати хоча б зверне увагу на ці книжки. Почну з себе:
1. Т. Прохасько "ФМ Галичина" та "Лексикон таємних знань" (всі оповіді крім "Довкола озера")
2. П. Вольвач "Кляса"
3. А. Хома "Репетитор"
4. Жадан "Депеш Мод" та "Біг Мак"
5. Дереш "Намір"

kendyДата: П`ятниця, 09.01.2009, 17:39 | Повідомлення # 2

Раджу почитати поціновувачам укр.літератури (а особливо "непоціновувачам") наступні книжки: Марія Римар "Білий слон" та Василь Слапчук "Дикі квіти".
"Білий Слон" захоплює описами краси Карпат та відтворює містику та енергетику Чорногірського хребта...
В "Диких квітах" - бачення сімейного життя з погляду Чоловіка, Жінки і Дитини. Унікально тонка авторська іронія поєднана з дослідженням людських стосунків...
Ці книжки потрапляють в мій рейтинг "найулюбленіших" smile

zontДата: П`ятниця, 09.01.2009, 17:49 | Повідомлення # 3

Читаю Юрко Покальчука "Окружна дорога". Подобається. Не все, але подобається. Дуже красиво і чуттєво він описує той складний перехідний вік, коли дитинство закінчується і перед тобою - пустеля, в котрій ти мусиш щось будувати. Звісно, у кожного цей процес будівництва одиничний, інтимний, особистий... але Покальчуку вдається надзвичайно майстерно передати через чисельні життєві ситуації ту індивідуальність, окремішність кожного хлопця, що є героєм його оповідань. Цей величезний, неосяжний мікрокосмос кожної людини Покальчук змальовує цікаво, детально, глибоко.

Не подобається в деякіх оповіданнях надмірна зацикленність на описі акту кохання. Але, розумію, що в цей період гормонального вибуху це стоїть на першому плані у більшості підлітків обох статей.
І ще.. На мою думку, Покальчуку зовсім не вдається описання та змальовування "блатного" світу. Якось примітивно і нещиро у нього це виходить. А ось про кохання,роздуми, переживання читати... просто таки смачччно :закоханий:

ПМ. Правда не знаю, наскільки його можна віднести до "сучасних". У мене вже, здається, трохи деформувалось сприйняття "сучасності", якщо це йдеться про український літературний процес. Як же сучукрліт може існувати без сленгу??? surprised biggrin

ksyniya_svarovskyДата: П`ятниця, 09.01.2009, 18:02 | Повідомлення # 4

Любка Дереша "Культ" читав хтось?
Як на мене такий собі український варіант С.Кінга, але з національним присмаком.
Навіть свій варіант знаменитого Кастел Рок є - Мідні Буки називається.
В деяких місцях є доволі таки смішні і вдалі роздуми, наприклад класифікація "гопів" мені сподобалась.
Кому цікаво: http://exlibris.org.ua/kult/

Додано (09.01.2009, 18:02)
---------------------------------------------
кому цікаво, тут можна знайти багато інфи про сучасну укр. літературу:
http://proza.com.ua/enc/

zontДата: П`ятниця, 09.01.2009, 19:15 | Повідомлення # 5

Двоє братів-близнюків, яких практично не розрізнити, написали два тексти: любовний роман для жінок і трилер для чоловіків. Вони помістили їх в одну книжку, яку можна читати з обох боків. Під однією палітуркою – “твердий” роман про війну, про помсту, про мужність і зраду; а також роман для жінок, бо тільки жінка знає, що таке справжня любов. А якщо прочитають обидва романи і Він, і Вона?...

МаргоДата: Четвер, 08.03.2012, 02:54 | Повідомлення # 6
Рядовий
Група: Користувачі
Репутація: 0
Статус: Offline
Якщо вам цікава психологія сучасної жінки, заходьте на мій сайт:
http://margaritashever.ucoz.ru/news/nevigadana_istorija_zi_shhaslivim_kincem/2012-03-04-17

марьяна2012Дата: Четвер, 28.06.2012, 13:52 | Повідомлення # 7
Рядовий
Група: Користувачі
Репутація: 0
Статус: Offline
Я у вільний час люблю сісти вдома за чашичкою смачної кави і почитати цікаву літературу. Люблю почитати журнал "Дніпро". В ньому я дізнаюсь про українські твори, що нового в літературі. Як на мене це чудовий український журнал. який просвітляє нас і не дає забути за нашу рідну Україну та її творчість

Форум » Мистецтво, культура » Книги » Сучасна література
Сторінка 1 з 11
Пошук:

Форма входу
Логін:
Пароль:
Нові фото

Курс валют:

Огляд преси: