Вітаю Вас ГістьСубота, 05.12.2020, 07:35


Пошук
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Статистика Yandex

Яндекс.Метрика


Про коледж

 

Бучацький коледж Подільського державного аграрно-технічного університету один із найстаріших навчальних закладів нашого регіону.

 

Коледж має 2 навчальні корпуси, студентську їдальню, гуртожиток, власну котельню. І все це компактно розташовано у студентському містечку на окраїні старовинного Бучача. До послуг студентів: бібліотека, видавничий центр, актова зала, стоматологічний кабінет, студентська їдальня та буфет. В коледжі функціонують: музеї -  історії коледжу, бойової слави та етнографічний музей «Берегиня».

Навчальний заклад розпочав підготовку фахівців сільського господарства з 1939 року. На даний час коледж являється вищим навчальним закладом І рівня акредитації, і є структурним підрозділом Подільського державного аграрно-технічного університету. Наша країна сьогодні потребує висококваліфікованих фахівців, праця яких була б спрямована на розвиток сільської інфраструктури, сільських територій. І саме в нашому навчальному закладі здійснюють підготовку таких фахівців.


Навчальний заклад готує молодших спеціалістів із 7 спеціальностей, а саме: «Виробництво і переробка продукції рослинництва», «Землевпорядкування», «Ветеринарна медицина», «Технологія виробництва та переробки продукції тваринництва», «Облік і оподаткування», «Менеджмент», «Опорядження будівель і споруд та будівельний дизайн».

Навчально-виховний процес забезпечують 99  висококваліфікованих викладачів: 11 викладачів мають почесне звання  відмінник освіти України, 22 методисти та 2 викладачі мають звання - старший викладач. На сьогодні в коледжі створено умови для комфортного навчання і дозвілля молоді, розвинене студентське самоврядування. В навчальному закладі єдина команда викладачів і студентів, які об’єднані спільною метою, ідеями та прагненнями.

Навчання студентів проводиться на 3-ох відділеннях денної форми навчання та на заочному відділенні. Щороку навчальний заклад зараховує на навчання понад 200 абітурієнтів та випускає біля 200 висококваліфікованих спеціалістів для народного господарства.

Коледж здійснює підготовку спеціалістів за державним замовленням і призначає студентам, які успішно навчається стипендію, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України, а також за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб.

Для підготовки висококваліфікованих спеціалістів сільського господарства є повністю обладнано 60 кабінетів і лабораторій в тому числі: 3 комп’ютерні класи, всі комп’ютери підключені до мережі Інтернет та створено власну локальну систему.

На даний час в коледжі навчається понад 800 студентів в тому числі на денній формі – 714.

        На агрономічному відділі студенти мають змогу отримати спеціальність «Технолог по виробництву та переробці продукції рослинництва» та «Технік землевпорядник». Для навчання використовуються достатньо обладнанні кабінети та лабораторії, нові технології вирощування, зберігання та переробки продукції рослинництва.

Навчальні практики студенти проходять на колекційно-дослідному полі, та на землях коледжу, де вирощують картоплю, огородину, зернові. Використовується також фруктовий сад, закладено новий сад на 400 саджанців.

Виробничі і технологічні практики студенти проходять в передових господарствах району і області, наприклад в ТзОВ «Бучачагрохлібпром», Агрохолдинг «Мрія», а також за кордоном у Швейцарії та Данії.

З новою технікою є можливість ознайомитися у навчально-практичних центрах.

Навчальний заклад єдиний в області здійснює підготовку молодшого спеціаліста землевпорядника. Студенти землевпорядники проходять навчальні практики на навчальному полігоні та навчально-практичному центрі Рівненського аграрного коледжу. Виробничі та переддипломні практики в державних та приватних землевпорядних організаціях. Перед завершенням навчання студенти землевпорядники захищають дипломні роботи, які мають практичне застосування.

Випускники агрономічного відділення окрім диплому молодшого спеціаліста, атестата про повну загальну середню освіту отримують також робітничі професії: плодоовочівник, майстер по озелененню, тракторист-машиніст та водій транспортних засобів.

Студенти відділу «Ветеринарної медицини» мають змогу здобувати освіту по 2  спеціальностях: «Виробництво і переробка продукції тваринництва» та «Ветеринарна медицина».

Наш навчальний заклад єдиний в області який готує таких фахівців. На відділі працюють висококваліфіковані викладачі: 5 методистів, 10 викладачів вищої категорії, 3 викладачі І категорії. Для отримання даних спеціальностей створено необхідну матеріальну-технічну базу.

Студенти відділу навчаються у спеціалізованих кабінетах та лабораторіях, які достатньо обладнані і в яких створено всі умови для навчання. Навчальні практики студенти проходять у навчально-виробничій клініці, де утримуються різні види тварин та на навчальній фермі.

Виробничі та технологічні практики студенти проходять у передових господарствах регіону та закордоном. Випускники відділу при отриманні диплома молодшого спеціаліста отримують також атестат про повну загальну середню освіту та одержують робітничі професії: оператор штучного осіменіння сільськогосподарських тварин та обвалювальник м’яса. Більшість випускників продовжують навчання у вищих навчальних закладах ІІІ-IV рівня акредитації, в тому числі в Подільському державному аграрно-технічному університеті на базі нашого коледжу.

Економічний відділ бере свій початок з 1997 року, за цей період створено сучасну матеріальну базу, сформовано висококваліфікований кадровий потенціал та науково-методичне забезпечення для підготовки фахівців в галузі бухгалтерського обліку та організації виробництва. Завершується підготовка фахівців по правознавству. Поряд з набуттям даних професій студенти отримують робітничі професії: оператор комп’ютерного набору та водій. Використання комп’ютерних технологій один з елементів навчання студентів, які ефективно використовуються на економіко-правовому відділенні. Для ефективного забезпечення навчально-виховного процесу створена необхідна матеріально-технічна база, яка включає кабінети спеціальних юридичних та економічних дисциплін, лекційні аудиторії, комп’ютерні класи з доступом до глобальної інформаційної мережі Інтернет.      

Враховуючи сучасні потреби народного господарства у фахівцях, у коледжі відкрито підготовку молодших спеціалістів по двох нових спеціальностях, яких немає жоден навчальний заклад області, а саме: «Зелене будівництво та садово-паркове господарство», «Опорядження будівель і споруд та будівельний дизайн». У галузі знань сільське господарство і лісівництво, в навчальному закладі проводиться підготовка по спеціальності «Зелене будівництво та садово-паркове господарство», фахівці цієї галузі будуть займатися розробкою ділянок зеленого будівництва та веденням садово-паркового господарства.

В галузі знань будівництво та архітектура, коледж здійснює підготовку по спеціальності «Опорядження будівель і споруд та будівельний дизайн».

Школа підвищення кваліфікації є структурним підрозділом коледжу і функціонує з 1976 року. Вона є єдиним навчальним закладом післядипломної освіти керівників і спеціалістів сільського господарства нашої області. Школа забезпечує потреби в навчанні кадрів агропромислового комплексу з підвищенням їх кваліфікаційного рівня. В школі підвищення кваліфікації ліцензовані наступні види освітньої діяльності: підвищення кваліфікації спеціалістів агропромислового комплексу; курсове навчання менеджерів малого підприємництва та операторів комп’ютерного набору; курсове навчання з напрямків освоєння технології зберігання та сушіння зерна; інновації обробітку ґрунту, підвищення врожайності зернових та овочевих культур; підвищення кваліфікації операторів газових котелень з питань охорони праці; навчання і перевірка знань, з питань охорони праці, відповідальних за охорону праці як державних так і приватних підприємств.

Одним із ефективних напрямів підготовки висококваліфікованих спеціалістів для сільської місцевості є проходження сільськогосподарської практики в Швейцарії. Студенти протягом чотирьох місяців вивчають сучасні технології вирощування, збирання, переробки та реалізації сільськогосподарської продукції, працюють в теплицях, фермах на сучасній техніці. Щорічно, 10-15 кращих студентів проходять практику в швейцарській фірмі «Агроімпульс».

Спортивно-масову роботу організовують і проводять викладачі фізичного виховання.

 

 

 

 

 

 

 

В навчальному закладі є відповідна спортивна база, просторі спортивний та сучасний тренажерні зали, стадіон, баскетбольна, волейбольні та гандбольні площадки, містечко з нестандартним обладнанням. Студенти коледжу беруть активну участь в спортивно-масових заходах і є учасниками та переможцями обласних та всеукраїнських змагань.

Талановита молодь розвиває свої здібності у гуртках художньої самодіяльності. У нас працюють: народний аматорський театр мініатюр «Сатиричне вікно»; хоровий, вокально-інструментальний ансамбль «Зорепад»; вокальний ансамбль дівчат та хлопців, а також гурток художнього читання, танцювальний та фольклорний гуртки.

Для повноцінного харчування студентів при коледжі діє студентська їдальня, розміщена поряд з навчальними корпусами та гуртожитком, розрахована на 200 місць. Тут створено належні умови для харчування студентів та викладачів коледжу. Працівники їдальні пропонують широкий асортимент смачних та оригінальних страв. Для здешевлення обідів використовуються продукти власного виробництва: м’ясо, картопля, городина, яблука та фруктовий сік.

 

 

 

 

 

 

 

 

Освіта в закладі є ступеневою: наші випускники мають можливості надалі продовжувати навчання у вузах ІІІ-ІV рівня акредитації за скороченим терміном навчання, а саме: в Подільському державному аграрно-технічному університеті, Львівському національному університеті ветеринарної медицини  та біотехнологій ім. С.З. Гжицького, Львівському національному аграрному університеті, Національному університеті «Львівська Політехніка», Чернівецькому національному університеті ім. Ю. Федьковича та інших навчальних закладах.

В стінах коледжу на ліцензії Подільського держаного аграрно-технічного університету кращі випускники здобувають ступінь бакалавра та спеціаліста по спеціальностях «Агрономія», «Технологія виробництва та переробки продукції тваринництва» та «Обліку і аудиту».

За значні досягнення в навчально-виховному процесі колектив коледжу неодноразово нагороджувався державними нагородами, два викладачі, медаллю Антона Макаренка, почесне звання відмінник освіти України – мають 11 осіб, нагрудний знак пошани міністерства аграрної політики України отримали 2 викладачі. За підсумками 2010 року, коледж нагороджений дипломом агропромислового комплексу України «Сьогодення та майбутнє», в номінації «Лідер галузі».

Гордістю навчального закладу є наші випускники, які здобули вагомі результати, як науковці та виробничники. Докторами наук стали: Гуфрій Д.Ф., Безсмертний В.М., Дармограй Л.М., Кухтин М. Д.; кандидатами наук: Магда П.С., Гривня Н.О., Кухрай Б.М., Літинський В.П., Трушкевич З.Ю., Угрин І.М., Вольський В.М., Ступницький Р.М., Крайняк Р.М., Андріїшин Ю.І., Семанюк В.І., Жмурко Т.В., Вуїв І.Т.

До кращих випускників виробничників належать: Кульчицький І.Й., Голютяк С.І., Копалецький І.М., Морозовський В.В., Юровська М.В., Василик М.В., Макар І.Г. та ін.

Ряд випускників нагороджені державними та урядовими нагородами.

Значний внесок в підготовку молодших спеціалістів зробили викладачі випускники коледжу, а саме: Слоньовський В.В., Свінціцький Ю.М., Луців І.М., Антонів Г.Д., Могильницький В.В., Яскілка С.П., Баволяк П.І., Беднарський І.О., Джула Б.М., Кулик Г.Я., Пастернак І.В.

Сотні щирих посмішок, міцних рукостискань і обіймів, радісних вигуків від зустрічі з колишніми однокурсниками, друзями і наставниками – таку позитивну енергетику відчуваємо в нашому коледжі кожної третьої суботи червня на традиційному святі зустрічі випускників. На яке з’їжджаються на зустріч з рідною альма-матір’ю  випускники, які закінчили навчальний заклад 5, 10, 15, 20, 25 і більше років. І це свято запам’ятовується насамперед атмосферою щирості і щемливими спогадами кожного про роки студентської молодості, без сумніву, найкращі роки життя. Запам’ятовується воно ще й цілою низкою урочистих заходів, зустріччю із теперішніми студентами.

Студентські роки – це прекрасний період надій і впевненості у тому, що всі мрії обов’язково збудуться. А ще час, коли пізнаєш справжнє кохання, зустрічаєш найвірніших у своєму житті друзів, коли закладаються основи майбутнього. І тільки від тебе залежить, яким воно   буде, чи зможеш ти принести щастя своїм рідним та близьким і користь державі. А найголовніше – це усвідомлення, як багато ти, саме ти, здатний доброго зробити для людей. Сьогодні ти студент, а через кілька років, можливо, станеш відомим вченим, майстром, талановитим художником чи лікарем із «золотими руками». Сьогодні про тебе ще ніхто не знає, а через   десятиріччя твоє ім’я може бути відомим усій планеті. Тому важливо використати всі переваги цієї прекрасної пори і прожити студентські роки так, аби потім згадувати про них із світлою щемливою радістю. Так що дерзай, юнь! Світ змінюють молоді, завзяті, розумні та сильні. Все в Ваших руках! На крилах юності живіть, навчайтеся і творіть. Нехай у вашому житті Вам все вдається!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Робота виконана студентом агрономічного відділення – Володимиром Глухом)

Форма входу
Логін:
Пароль:
Календар новин
«  Грудень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Нові фотоКурс валют:Огляд преси:
Погода в Бучачі Rambler's Top100